Anna Szarek

Anna Szarek Robert Janowski 10 Festiwal Perła Baroku KobyłkaAnna Szarek. Właściciel Międzynarodowego Impresariatu Best Art Promotion, na którego zaproszenie przybyło do Polski już ponad 100 znakomitych muzyków z całego świata. Dyrektor wszystkich realizowanych przez Impresariat projektów, z których większość prezentowana jest na tej stronie.
Prezes Zarządu Fundacji Perła Baroku. Twórca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku-Koncerty Mistrzów. Twórca i Dyrektor FilharmoniaDlaDzieci.pl

www.AnnaSzarek.pl

Ukończyła z wyróżnieniem oraz nagrodą dla najlepszego absolwenta Gdańskie Liceum Muzyczne w klasie wiolonczeli mgr Jadwigi Ewald (Indywidualny Tok Nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych). Studiowała w klasie prof. Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie, prof. Andrzeja Orkisza i prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Lekcji mistrzowskich udzielali jej najwybitniejsi profesorowie Europy, m.in.: prof. Natalia Szachowska z Moskwy, prof. Tobias Kuhne z Wiednia, prof. Milos Sadlo z Pragi, prof. Angelica May z Wiednia, a także prof. Andrzej Bauer i prof. Tomasz Strahl. W zakresie stylu barokowego pracowwała pod okiem m.in. Christophera Caudle, Hopkinsona Smitha i Johna Holloway’a.

Ukończyła studia menedżerskie w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Otrzymała również dyplom Master of Sport Management Polskiej Korporacji Menedżerów Sportowych (obroniony na podstawie pracy będącej analizą paraleli między rozwojem i promocją talentu artystycznego i sportowego, jako udowodnienie tezy, iż materia ta jest bardzo pokrewna).

Odznaczenia:

Zasłużony dla Kultury Polskiej
Certyfikat Dobroczynności Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą
 Medal Pro Masovia 
Pomorska Nagroda Artystyczna „Gryf” za najlepszy debiut artystyczny roku 2000

Wyróżnienia artystyczne:

Jest laureatką wielu artystycznych nagród i wyróżnień. Są to m.in.:
I Nagroda w kategorii solistów na I Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Pendereckiego,
Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu im. K.Pendereckiego, oraz
I Nagroda w kategorii kwartetów,
I Nagroda na Makroregionalnym Konkursie Wiolonczelowym,
I Nagroda na Makroregionalnym Konkursie Kameralnym,
II Nagroda na uczelnianym konkursie o stypendium Yamahy,
III Nagroda (II nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Niemczech,
Finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmanna w Łodzi,
Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie,

Występowała jako solistka i kameralistka w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej, a także jako solistka i koncertmistrz na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Niemczech, Francji, Luxemburgu, Hiszpanii i Holandii. W USA zadebiutowała czterema solowymi występami w Chicago w roku 2000 (na jeden z tych koncertów przybył Krzysztof Penderecki). Nagrywała dla Bayerische Rundfunk (Brahms, Reger) oraz dla ZPR Records (Penderecki). W 2014 r. wydała solową płytę „Muzyka bez granic”. 

W dziedzinie muzyki rozrywkowej była pierwszą wiolonczelistką podczas sopockich festiwali. Towarzyszyła na scenie największym gwiazdom polskiej piosenki. Koncertowała z takimi sławami jak m.in. Kannye West (podczas Heineken Open’er) , Leszek Możdżer, czy ukochany Demmis Roussos.

Nagrywała muzykę do sztuk teatralnych, filmów, bajek dla dzieci i reklam. Była członkiem zespołu Teatru Muzycznego w Gdyni, oraz zespołu FADO w gdańskim Teatrze Wybrzeże.  Od 2008 r. prowadzi Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów” którego koncerty obejrzało dotąd blisko 45 tys osób. Była pomysłodawcą i Dyrektorem dwudniowych obchodów rocznicy śmierci J.S.Bacha na Zamku Królewskim w Warszawie w 2008r. (we współpracy z Fundacją Barbary Bieleckiej, pod patronatem honorowym pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej). We wrześniu 2017 stworzyła oblegany przez uczestników projekt  Filharmonii dla Dzieci 

Opis jej osiągnięć artystycznych zamieszczony został w Jubileuszowej Księdze
„Twórcy Wizerunku Polski”.

Prywatnie: prócz muzyki -pasjonatka sztuki, książek, architektury.
Jej pasją jest także prowadzenie auta, matematyka i podróże.

Anna Szarek Robert Janowski 10 Festiwal Perła Baroku Kobyłka

Anna Szarek 2017

Anna Szarek 2017

ANNA SZAREK

ANNA SZAREK

 

Anna Szarek

Anna Szarek