Anna Szarek

Właściciel Międzynarodowego Impresariatu Best Art Promotion, na którego zaproszenie przybyło do Polski już ponad 100 znakomitych muzyków z całego świata. Dyrektor wszystkich realizowanych przez Impresariat projektów, z których większość prezentowana jest na tej stronie.

Ukończyła z wyróżnieniem oraz nagrodą dla najlepszego absolwenta Gdańskie Liceum Muzyczne w klasie wiolonczeli mgr Jadwigi Ewald (Indywidualny Tok Nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych). Studiowała w klasie prof. Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie, prof. Andrzeja Orkisza i prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem (1993). Lekcji mistrzowskich udzielali jej m.in.: prof. Natalia Szachowska z Moskwy, prof. Tobias Kuhne z Wiednia, prof. Milos Sadlo z Pragi, prof. Angelica May z Wiednia, a także prof. Andrzej Bauer i prof. Tomasz Strahl. W zakresie stylu barokowego lekcji udzielali jej m.in. Christopher Mark Caudle, Hopkinson Smith i John Holloway.

Ukończyła studia o kierunku Kompetencje Menedżerskie w Zarządzaniu Ludźmi (2010). Posiada dyplom Polskiej Korporacji Menedżerów Sportowych obroniony na podstawie pracy będącej analizą paraleli między rozwojem i promocją talentu artystycznego i sportowego, jako udowodnienie tezy, iż materia ta jest bardzo pokrewna. 

Jest laureatką wielu artystycznych nagród i wyróżnień. Są to m.in.:
I Nagroda w kategorii solistów na I Międzynarodowym Konkursie
im. Krzysztofa Pendereckiego(1997),
Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu im. K.Pendereckiego, oraz
I Nagroda w kategorii kwartetów(2000),
I Nagroda na Makroregionalnym Konkursie Wiolonczelowym(1992),
I Nagroda na Makroregionalnym Konkursie Kameralnym(1993),
II Nagroda na uczelnianym konkursie o stypendium Yamahy(1998),
III Nagroda (II nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Niemczech (2000),

Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelistów w Elblągu(1992).
Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmanna w Łodzi, półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie, oraz laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej „Gryf” za najlepszy debiut artystyczny roku 2000.

Wyróżniona także:

Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Medalem Zasłużony dla kultury polskiej

Medalem Pro Masovia

 

Występowała jako solistka i kameralistka w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej, a także jako solistka i koncertmistrz na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Luxemburgu i Holandii. W USA zadebiutowała czterema solowymi występami w Chicago w roku 2000 (na jeden z tych koncertów przybyli Państwo Pendereccy). Nagrywała dla Bayerische Rundfunk (Brahms, Reger) oraz dla ZPR Records (Penderecki).

W dziedzinie muzyki rozrywkowej była pierwszą wiolonczelistką podczas sopockich festiwali piosenki Top-Trendy i TVN. Występowała z takimi sławami jak Kannye West, Leszek Możdżer, Demmis Roussos, Helena Vondrackova, czy Adam Sztaba. Towarzyszyła na scenie największym gwiazdom polskiej piosenki, byli to m.in: Grzegorz Turnau, Edyta Geppert, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Sistars, Piotr Rubik, Bajm, Kombi, i wielu innych.

Nagrywała muzykę do sztuk teatralnych, filmów, bajek dla dzieci i reklam. Była członkiem zespołu Teatru Muzycznego w Gdyni, oraz zespołu FADO w gdańskim Teatrze Wybrzeże. W latach 1998-2000 tworzyła na żywo muzykę do spektaklu „Król Edyp” w łódzkim teatrze im. Stefana Jaracza.

  • od 2008 r. twórca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”
  • Dyrektor obchodów rocznicy śmierci J.S.Bacha na Zamku Królewskim w Warszawie 2008.
  • Opis jej osiągnięć artystycznych zamieszczony został w Jubileuszowej Księdze „Twórcy Wizerunku Polski”.
  • W 2014 r. ukazała się jej solowa płyta „Muzyka bez granic”.
Anna Szarek 2017

Anna Szarek 2017

ANNA SZAREK

ANNA SZAREK

 

Anna Szarek

Anna Szarek

 

ANNA SZAREK

ANNA SZAREK