Festiwale

FESTIWAL PERŁA BAROKUM I Ę D Z Y N A R O D O W Y     F E S T I W A L

P E R Ł A    B A R O K U   –   K O N C E R T Y   M I S T R Z Ó W 

Odbywa się od 2008r. Powstał, by zaprosić melomanów na spotkanie z muzyką na mistrzowskim, światowym poziomie interpretacji, by otworzyć dostęp do najwyższej kultury. Szybko przekonaliśmy się, że koncerty gwiazd przyciągają gości nawet spoza granic Polski. Dotąd Festiwal odwiedziło ok. 40 tys.słuchaczy.

Festiwal nazywany był w prasie „najważniejszym wydarzeniem od dziesięcioleci” i „centrum kulturalnej Europy”. W 2009 roku, czyli już podczas 2.edycji, zrealizowano o Festiwalu film dokumentalny, emitowany na antenie TVP Kultura. Artykuły zapowiadające edycję 2013 ukazały się w liczbie przekraczającej 2 mln. egz.

Znakomicie brzmi w Kobyłce muzyka barokowa, ale to obecność Mistrzów, a nie jednego tylko stylu, jest ideą która przyświeca wszystkim koncertom Festiwali.

W ciepłe wieczory, na progu lata, spotykamy się  ze sobą i z zachwycającą muzyką.
To piękny czas…Przyjedź i Ty.  Usłysz i poczuj to, co my.
Serdecznie zapraszam

Anna Szarek

*****

Koncerty Festiwalowe odbywają się we wnętrzu barokowego kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej, cytując za historycznym zapisem: „w oddalonej dwie mile od Pragi” podwarszawskiej Kobyłce. Kościół posiada unikatową architekturę i jest uważany za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce, a nawet w Europie. Częścią misji Festiwalu była i jest promocja tego zabytku.

FESTIWAL PERŁA BAROKU fot. Franek Lisiewicz