CELINA KOTZ – O ARTYSTCE

4.06. Niedziela    INAUGURACJA g.2015 

C E L I N A  K O T Z  – skrzypce

10 Festiwal Perła Baroku Kobyłka Celina Kotz

foto: Anna Szarek

CELINA KOTZ jest jedną z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia w Polsce. Jej interpretacje zachwycają publiczność i budzą uznanie jury wielu konkursów. Jest laureatką pierwszych nagród:

Malta International Music Competition,

IX Ogólnopolskim Konkursie im. Z. Jahnkego,

III Ogólnopolskim Konkursie im. Eugenii Umińskiej,

Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Ernsta i Szymanowskiego

Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Młody Paganini,

zdobywczynią Grand Prix XXX Międzynarodowego Konkursu im. Prof. Nedyalki Simeonovej w Haskovo

 półfinalistką oraz laureatką trzech nagród pozaregulaminowych, w tym nagrody publiczności XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

W 2016 roku podczas trasy koncertowej po USA debiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall, występowała też w wielu krajach Europy oraz Azji. Artystka wielokrotnie koncertowała z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i kameralnych m.in., Hofer Symphoniker, Kunitachi Symphoniker czy Euro Symphony SFK Orchestra, Filharmonii Poznańskiej, Bałtyckiej, Śląskiej, Opolskiej, Sudeckiej i Zielonogórskiej. Jest członkiem brukselskiej Hulencourt Soloitst Chamber Orchestra, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Poznania, Fundacji Pro Bono Musicae i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Swoją przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 6 lat. Obecnie doskonali umiejętności pod okiem Bartosza Bryły oraz Jarosława Nadrzyckiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W ramach programu Erasmus była studentką Universitat fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez sławy wiolinistyki.