KEVIN KENNER

KEVIN KENNER
22 maja, Niedziela, 19.00

W wieku 17 lat otrzymał na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie 10 nagród i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Dziesięć lat później powrócił do Warszawy aby wygrać Konkurs Chopinowski, otrzymując jednocześnie nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza.


Rok 1990 był milowym krokiem dla rozpoznawalności artyzmu Kenera na świecie. Oprócz konkursu Chopinowskiego doceniony został przez wybitne kapituły innych największych i najtrudniejszych artystycznie muzycznych konkursów na świecie: trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piotra Czajkowskiego w Moskwie, do tego laury International Terence Judd Award (Londyn ), Van Cliburn International Piano Competition (Fort Worth) i Gina Bachauer International Competition (Salt Lake City).

POSŁUCHAJ >>>

Koncertował ze znakomitymi orkiestrami m.in. BBC Symphony Orchestra, Filharmonią Berlińską, z warszawską Filharmonią Narodową, z brukselską Radiowo-Telewizyjną Orkiestrą Symfoniczną, z japońską NHK Symphony, z orkiestrami amerykańskimi m.in. San Francisco, San Diego, Salt Lake City, Kansas City, New Jersey, Rochester, Baltimore, St.Paul.

Pisał o nim Howard Reich w Chicago Tribune:

„Jeden z najlepszych pianistów amerykańskich ostatnich lat”.

„spełnia oczekiwania znane jedynie z interpretacji największych chopinistów takich jak Rubinstein, Benedetti-Michelangeli i Dinu Lipatti”

Winfried Wild, Schwaebische Zeitung, Niemcy.

Adrian Jack z London uznał recital Kennera za „najlepsze wykonanie koncertowe 4 Ballad Chopina”. Londyński The Financial Times opisał Kennera jako „pianistę z gracją, subtelną różnorodnością i siłą, z wrodzoną zdolnością budowania dramatyzmu i proporcji. (…) – ukształtowany pianista będący u szczytu”. The Washington Post pisał : „ogromny talent… artysta którego intelekt, wyobraźnia i artyzm przemawia mocno i wymownie”.

Od czterech lat jest profesorem na Royal College of Music w Londynie.

***

Program koncertu:

Chopin Lento con gran espressione
Chopin Barcarolle, op.60
Chopin Mazurkas Op.6
Chopin-Liszt 2 Songs: Pieszczotka, Życzenia

***
Chopin Mazurka Op.17/4
Chopin Ballade g moll
Chopin Nocturne e moll
Chopin Andante spianato et Grande Polonaise brillante

Wstęp wolny

Sponsorzy Główni:
Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja o.Warszawa, A.M.M. Mazurek, ARS Developer

Partnerzy:
Hotel Trylogia, Klub Galop

Patronat Medialny:
TVP Kultura, RMF classic, Życie Warszawy, AMS media, Charaktery, Cojestgrane.pl, Gość Niedzielny, Idziemy

5 min z warszawskiej Pragi,
15km od Pałacu Kultury i Nauki
Koncerty i spotkania we wnętrzu pięknej Bazyliki Świętej Trójcy,
ul. Kościelna 2, KOBYŁKA pod Warszawą