PERŁA BAROKU 2014

VII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL

PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW

8-15 czerwca 2014, barokowa Bazylika Świętej Trójcy, Kobyłka ul.Kościelna 2

PATRONAT HONOROWY:

Arcybiskup Henryk Hoser

 Robert Roguski  -Burmistrz miasta Kobyłka

FESTIWAL PERŁA BAROKU SPONSORZY I PARTNERZY

__________________________________________

INAUGURACJA

„Muzyka bez granic”

Anna Szarek-Lisiewicz   -wiolonczela

ORKIESTRA FESTIWALU PERŁA BAROKU

Dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im.Tansmana, oraz twórca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”- zainauguruje VII edycję wydarzenia.  Anna Szarek-Lisiewicz występowała w niemal wszystkich krajach Europy oraz w USA. Podczas koncertu zatytułowanego „Muzyka bez granic” usłyszymy najpiękniejsze utwory muzyki barokowej , romantycznej i XX wiecznej w aranżacji na wiolonczelę i orkiestrę. Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalu Perła Baroku.

8 czerwca, Niedziela, g.19.00,  wstęp wolny

więcej >>>

 *    *    *    *    *

„Światowe prawykonanie”

Marek Roszkowski   -obój

OPERA QUARTET

Pierwszy oboista legendarnej Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana. Artysta ukończył z wyróżnieniem Royal Northern College of Music w Manchesterze. Koncertował m.in. Royal Festival Hall w Londynie, Sale Pleyel w Paryżu, Carnegie Hall w Nowym Yorku, Cennedy Center w Waszyngtonie, Concertgebuw w Amsterdamie i wielu innych znamienitych salach świata. Podczas festiwalowego koncertu usłyszymy aż dwa prawykonania: polskie prawykonanie Serenady KV 388 Mozarta, w odnalezionej niedawno, pięknie brzmiącej aranżacji samego Mozarta na obój i smyczki, oraz światowe prawykonanie Koncertu na obój i kwartet Sebastiana Seweryna Krajewskiego (syna znanego wszystkim piosenkarza).

Członkowie towarzyszącego soliście Kwartetu OPERA są laureatami wielu światowych konkursów muzycznych i absolwentami wiodących wiolinistycznych szkół w Europie.

10 czerwca, wtorek, g.19.00,  wstęp wolny

więcej >>>

*    *    *    *    *

V I V A   F L A M E N C O !

CARLOS PIÑANA      -gitara

Andrzej Lewocki      -gitara, cajon

Jedna z najjaśniejszych gwiazd muzyki FLAMENCO wystąpi podczas VII Międzynarodowego Festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”! Artysta otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Narodową Nagrodę Gitary Koncertowej „Ramon Montoya” na festiwalu Cordoba Art Flamenco, I nagrodę „Sabicas” na Narodowym Festiwalu Flamenco w Calasparra, I nagrodę „Bordon Minero” na Międzynarodowym Festiwalu Cantes Mineros, oraz nagrodę „Importante 98″ przyznawaną przez bardzo wpływową gazetę „La Opinión de Murcia”. Towarzyszyć mu będzie na gitarze i instrumentach perkusyjnych Andrzej Lewocki -polska ikona gitary flamenco.

12 czerwca, czwartek, g.19.00,  wstęp wolny

więcej>>>

* * * *

ZDOBYWCY GRAMMY

RASTRELLI CELLO QUARTET

Koncertują od roku 2002 w największych salach koncertowych Europy: Gasteig w Monachium, Konzerthaus Vienna, Concertgebouw Amsterdam, St. Petersburg’s Philharmonic Hall i innych. Ich repertuar jest niezwykle szeroki od najpoważniejszej klasyki, po aranżacje znakomitych utworów muzyki popularnej. Podczas tournée koncertowych po Europie, Rosji i USA występowali i nagradzani byli owacjami na największych festiwalach muzycznych świata. Zdobywcy rosyjskiej nagrody GRAMMY.

15 czerwca, Niedziela, g.16.00,  wstęp wolny

więcej >>>