PERŁA BAROKU 2015

8.  MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL

PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW

14 – 21 czerwca 2015, barokowa Bazylika Świętej Trójcy, Kobyłka ul.Kościelna 2

PATRONAT HONOROWY:
Arcybiskup Henryk Hoser   oraz   Burmistrz Robert Roguski  

 

_________________

INAUGURACJA

C A R L O S    P I N A N A – GITARA

F  L  A  M  E  N  C  O    S  Y  M  F  O  N  I  C  Z  N  I  E

ORKIESTRA FESTIWALU PERŁA BAROKU

Koncert pod Patronatem Honorowym Starosty Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego

Carlos Piñana, hiszpański gitarzysta, to jedna z najjaśniej świecących gwiazd młodego pokolenia muzyków flamenco. Wnuk legendy cantes mineros Antonio Piñany (ojca) oraz syn znakomitego gitarzysty Antonio Piñany (syna). W 1990 r. rozpoczął studia gitary klasycznej w Konserwatorium w Cartagenie, równolegle zagłębiając się w świat muzyki flamenco, w którym bardzo szybko uznano go za wybitną osobowość. Jego zeszłoroczny koncert na festiwalu Perła Baroku wzbudził euforię publiczności. 

14 czerwca 2015, Niedziela, g.20.15

>>>więcej

*  *  *  *  *

KONCERT II

QI XU – NADZWYCZAJNY RECITAL FORTEPIANOWY

Qi Xu (czyt : Czi szu), wybitny chiński pianista młodego pokolenia. Najmłodszy zwycięzca w historii Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego w Casablance.Jego wyjątkowa technika i muzykalność przyniosły mu uznanie publiczności i krytyków, gdziekolwiek występował. Koncertuje na całym świecie, w tym w Chinach, Polsce, Ukrainie, Niemczech, Francji, Maroku i Stanach Zjednoczonych, na tak znamienitych festiwalach jak w Aspen, czy „Pianofest” w Long Island.

16 czerwca 2015, Wtorek, g. 19.00

>>>więcej

*  *  *  *  *

KONCERT III

BIANCO FIORE – flety proste

Consort fletów prostych specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku. Zdobywca m.in. GRAND PRIX i trzech złotych Harf Eola na ogólnopolskim konkursie Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, oraz I Nagrody i najwyższego wyróżnienia „Suma cum laude” na Europejskim Festiwalu w Neerpelt w Belgii.

Wspaniały wieczór dla miłośników renesansu i baroku.

18 czerwca 2015, Czwartek, g.19.00

>>>więcej

*  *  *  *  *

KONCERT FINAŁOWY

MARIA WŁOSZCZOWSKA skrzypce & SAM HAYWOOD fortepian

Znakomity duet z Londynu. Maria Włoszczowska koncertuje na całym świecie jako solistka i kameralistka. Jest laureatką m.in. pięciu nagród specjalnych na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Jako jedyny instrumentalista smyczkowy dopuszczony do finału konkursu Young Classical Artist Trust 2014 wystąpiła w Wigmore Hall w Londynie i otrzymała prestiżową nagrodę Royal Philharmonic Society, oraz tytuł RPS Artist. 

Sam Haywood  – wybitny angielski pianista. Występował zdobywając uznanie krytyków w największych salach koncertowych na świecie. Jest regularnym pianistą Joshui Bella i Stevena Isserlisa. Występuje też jako solista oraz w czołowych zespołach kameralnych. Zdobywca m.in. nagrody BBC Young  Musician of the Year. 

21 czerwca 2015, Niedziela, g.19.00

>>>więcejFESTIWAL PERLA BAROKU 2015 PLAKAT