23. CHOPIN & BEETHOVEN koncerty fortepianowe

FRYDERYK CHOPIN – Koncert fortepianowy f- moll

LUDWIG van BEETHOVEN – Koncert Fortepianowy G – dur

17 czerwca 2012, Niedziela, g.19.00. Bazylika Świętej Trójcy, KOBYŁKA.

Jeden z najpiękniejszych koncertów fortepianowych jakie powstały w historii muzyki – koncert f- moll Fryderyka Chopina – wzruszający, oszałamiający, nostalgiczny, i cudowny IV koncert genialnego Ludwiga van Beethovena, zwany „Skowronkowym”. Te dwie nadzwyczajne kompozycje usłyszymy w Kobyłce 17 czerwca.

Artyści : solistą koncertu będzie znakomity polski pianista  PIOTR SAŁAJCZYK (foto), który za ostatnią solową płytę  (z utworami m.in. Beethovena właśnie) otrzymał prestiżową nagrodę MAESTRO francuskiego magazunu „Pianist”. Toważyszyć mu będzie jeden z najlepszych zespołów kameralnych w kraju – Lason Ensemble, znany ze świetnych wykonań klasycznych, ale też z nieukrywanej skłonności do muzyki folkowej. Tak szerokie spojrzenie na muzykę daje bogactwo wrażeń, ożywia wyobraźnię, tworzy interpretację szlachetną ale też pełną świeżego powietrza.

O PROGRAMIE: II Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina [napisany w rzeczywistości jako pierwszy przez zaledwie 20to letniego kompozytora] to arcydzieło skrywanych podskórnych emocji, wrażliwości, żaru i zamyślenia. Beethoven jest mistrzem nieukrywania niczego – jest dramatyczny, silny i …równie genialny. IV Koncert powstawał w tym samym czasie co V Symfonia c- moll i koncert skrzypcowy. Jakże obfity w genialną koncepcję i melodykę musiał to być czas. Beethoven pozostaje do dziś jednym z najlepszych symfoników w historii, a dzieła z tego okresu budzą po dziś dzień dreszcze i łzy milionów melomanów na całym świecie.

wstęp: wolny