Christopher Caudle

 

CHRISTOPHER MARK CAUDLE
VIOLA DA GAMBA

Urodzony w Londynie Christopher Mark Caudle od ponad 30 lat jest ważnym uczestnikiem odnowy stylowego wykonawstwa muzyki dawnej nie tylko w Europie.

Solista w nagraniach z grupą Petera Holmana’a, The Parley of Instruments i w zespołach violi takich jak English Consort of Viols, The Consort of Music czy Rose Consort.

Pierwszy gambista najlepszych zespołów barokowych świata: Hogwood’a, Gardiner’a, Christophers’a, Parrott’a i Holman’a. Profesor klasy violi da gamba w Royal College of Music w Londynie. Nagrał blisko 200 płyt z różnymi zespołami muzyki barokowej, w tym ponad 50 dla znakomitej, specjalizującej się w Baroku wytworni „Hyperion”, a także dla EMI –wytwórni gustującej w największych osobowościach muzycznych, współpracując z najcenniejszymi muzykami dzisiejszego rynku muzycznego.

Występuje m.in. z Gabrieli Consort, The Academy of Ancient Music, The Parley of Instruments, Canzona, English National Opera, Arte Dei Suonatori.

Niezwykle uznany i ceniony jako gambista, zajmuje się również dyrygenturą, prowadząc koncerty w tak ważnych ośrodkach jak m.in Genewa. Występuje na recitalach, festiwalach i bierze udział w nagraniach radiowych, wykłada muzykę barokową na całym świecie. Wybitny znawca dziedziny, niezwykłej skromności człowiek.